Krtečci a naše školka, školička


Krtečci se tento týden naučili novou básničku Naše školka. V centru Hudba jsme si odříkávání této básničky oživili pomocí Orffových nástrojů. Zkoumali jsme naše jména, zjistili jsme, co v překladu znamenají, naučili se je vytleskávat a společně si v Ateliéru namalovali počáteční písmeno našeho jména vodovými barvami. V centru Písek jsme kreslili naší školku. V Ateliéru jsme vyráběli řetěz z domečků s našimi fotkami a vyzdobili si tak třídu. S kamarádem Krtečkem jsme si přečetli pohádku o Krtečkovi, pojmenovali si další zvířátka z této knihy a nakonec jsme si ukázali v centru Dílna, pokusy a objevy pokus se šiškou ve vodě.  V centru Pohyb a kostky jsme si postavili budovu školky a hada dlouhého přes celou naši třídu. Velice dobře jsme se pobavili při pohybové hře na Sochy a Lepidlo. Pořádně jsme si také užili poslední teplé dny na naší školní zahradě, kde jsme si hráli na pískovišti, klouzačce a houpačce.
Autor: Bc. Veronika Masná