Sluníčko u Veverek


V pondělí ve třídě Veverek děti přivítala paní ředitelka. Děti si zahrály pohybovou hru „Sluníčko rozpouští sníh“ a povídali si o počasí na jaře, co vše děje v přírodě. Vytvořili si také svá sluníčka, u kterých jako paprsky otiskovaly svou ručičku. Tato výtvarná práce se dětem moc povedla a rovněž se u ní pobavily.
V úterý jsme s dětmi vyrobili květinku pro maminku. Popovídali jsme si o svátku MDŽ, co tento svátek znamená, proč se slaví a jak důležitá je maminka. A protože maminku mají všichni moc a moc rádi tak každý předal mamince svou vyrobenou kytičku. S dětmi jsme si také poslechli zvuky jara a děti charakterizovaly, co slyší. Povídali jsme si, kde všude může chodit jaro a tím jsme se dostali k jarním vůním. Děti určovaly, kterou vůni voní jaro. V hrníčků byly různé vůně a podle čichu děti říkaly, co jim to připomíná. Moc jsme se u této činnosti nasmáli.
A aby už k nám jaro přišlo, tak si děti zahrály hru „Vyháníme zimu“, u které se naučily novou básničku. Společně jsme si pak vyrobili sluníčka, která máme ve třídě a čekáme na slunce venku.
V angličtině si děti povídaly o tvarech, barvičkách a zazpívaly písničky o zvířátkách.
Tento týden byly přihlášené děti na plaveckém výcviku a nechyběl ani pohybový kroužek ve squashovém centru.


Autor: Blanka Bůžková