Rybník


Děti tento týden poznávaly zvířátka, která žijí u rybníka. Používali jsme obrazový materiál, knihy a spoustu zvířátek. Tímto tématem nás provázela žabka, kterou děti pojmenovaly Kuňkalka. Žabka se dětem moc líbila a každý si ji pohladil. V závěru týdne jsme se se žabkou Kuňkalkou rozloučili a děti se ptaly, zda se žabka ještě přijde podívat do školky? ANO přijde, zněla odpověď.

Dětem se líbila hra „Pláče vodníček“. Udělali jsme si malý rybníček, v roli vodníka se představila Terezka, která měla za úkol pochytat všechny rybičky. Děti si vymalovaly rybičku a také žabičku.

Pro děti jsem nachystala velké překvapení, mohly si vyzkoušet novou techniku.

Dětem jsem nastříkala na plech pěnu na holení a ony si vyzkoušely, jaká ta pěna je, jak voní a společně si v ní zahrály na rybník, kam dávaly rybičky, kamínky a Samíkovi se nejvíce líbil parník, který jezdil po pěně. Z této techniky byly děti moc nadšené a určitě ji opět vyzkoušíme.

Děti si postavily svůj rybníček, kde se vzájemně domlouvaly, kde která rybka bude, také rybičky chytaly do síťky a hra na rybníček měla velký úspěch.

Při pobytu venku jsem se šli podívat k rybníku, kde děti pozorovaly, jak vypadá a co vše tam děti mohou vidět. Říkaly, že vodník spí, tak ho nevidíme.

Toto téma bylo velmi inspirativní a nabízelo dětem mnoho her a také výtvarného tvoření.

Autor: Blanka Bůžková