Třída plná kamarádů


Tento týden jsme si s dětmi povídali o dětech z celého světa, protože všechny děti na celém světě měly svátek. Děti s velkým zaujetím poslouchaly vyprávění z knížky a sledovaly obrázky dětí, které mají jinou barvu pleti. Nejvíce se dětem líbili černoušci a také Eskymáci. Tímto jsme si také popovídali o tom, že každý jsme jiný, jinak vypadáme a jinak se oblékáme. Děti si postavily z kostek obydlí, ve kterém by mohly děti bydlet. Každý si namaloval obrázek kamaráda.

Terezka nám poskládala obrázek, který představoval název měsíce, a tímto si děti zopakovaly, co vše nás v měsíci červnu čeká.

Toto téma jsme ukončili hrou, kdy jsem dětem otevřela velkou plastovou krabici, ve které máme náš nový kinetický písek. Děti jsem s tímto materiálem seznámila a pak už se s  velkou radostí pustily do her, kdy nabíraly a dělaly bábovičky a pozorně sledovaly, co vše ten písek dovede. Hra děti moc zaujala a ptaly se mě, kdy si budou moci zahrát s pískem. Má odpověď zněla: „Každou volnou chviličku.“ S úsměvem to děti přijaly.

Autor: Blanka Bůžková