Masopustní veselí


Tento týden jsme si s dětmi povídali o zimě, co všechno si musíme obléknout, když jdeme na procházku. Dětem jsem přinesla do školky malou papírovou tašku, ve které jsem měla přichystané zimní oblečení. Děti postupně vytahovaly zimní oblečení a zkoušely si je obléknout samy. Byly moc šikovné, hodně se u toho nasmály. Společně jsme si vyrobili brusle. Na ostří jsem dětem donesla brčka, přes které si zkusily provléknout tkaničku. Moc se u toho soustředily, jen jsem pomáhala s uzlíky.

Pro děti jsem si nachystala „Masopustní pohoštění“. Začali jsme tím, že jsem dětem pustila písničku od Jaroslava Nohavici – Pochod Eskymáků. Dětem se písnička moc líbila. Potom jsme se přemístili na koberec, kde už bylo připravené „Masopustní pohoštění“. Dětem jsem donesla jitrnici, tlačenku a nesměly chybět masopustní koláčky, tvarohové a makové. Děti říkaly, že to je jako na pikniku.

Masopust se moc vydařil, některé děti jedly poprvé jitrnici i tlačenku, která jim moc chutnala. A říkaly mi, že příště mám koupit více toho masíčka. Moc si pochutnaly. Masopustní veselí se nám všem líbilo. Děti si vytvořily masopustní jitrnici z netradičního materiálu – silonek, které plnily zmačkaným papírem, a já jsem jitrnice dětem špejlovala.

V tomto týdnu jsme měli pohybovou výchovu u nás v tělocvičně. Dětem jsem nachystala dráhu, kterou si každý prošel. Zahráli jsme si na hokejisty a fotbalisty. Děti fandily kamarádům. Na závěr nás čekala jízda. Každé dítě si zvolilo dopravní prostředek, kterým jezdilo. Během jízdy se učily dodržovat silniční pravidla.

Autor: Blanka Bůžková