Fotogalerie


 

  • Školka
Pejsci u nás ve školce

Tento týden za námi přijela chlupatá návštěva. Ve školce jsme měli pejsky! Paní chovatelka, která pejsky přivedla, dětem přednášela o tom, jak se o pejsky mají starat, jak je můžou trénovat a na co si mají dávat pozor při výchově. Vysvětlovala dětem, jak se mají chovat, když potkají cizího pejska a že se na pejsky na ulici a za plotem nesahá. Během návštěvy jsme si s pejsky mohli hrát a hladit je, protože mezi námi neustále pochodovali. Dokonce nám paní chovatelka ukázala, jak jsou pejsci vycvičení a umí aportovat různé předměty. Házela jim návnady v podobě zajíce, kachny a dovolila dobrovolníkům, aby si to také zkusili. Přihlásil se náš Ališek, který chtěl pejska doběhnout a schoval mu návnadu, v podobě dřevěné kosti, na chodbu za dveře. Pejsek chvíli hledal, ale nakonec Ališka přechytračil a kost našel. Na konci přednášky si děti mohly vyzkoušet, jak jsou pejsci hodní a jak vypadá canisterapie, na kterou jsou pejsci certifikovaní. Návštěva se všem velmi líbila a na závěr děti odměnily pejsky dobrotami.

Pátá lekce plavání

Všichni jste již jistě zvědaví, jak vypadala další lekce plavání, které se děti zúčastnily. Tentokrát jsme měli vodníčků méně, ale v řádění ve vodě jim to nezabránilo. Právě naopak. Děti prováděly snad všechny aktivity, které jsou ve vodě možné. Plavaly z jedné strany bazénu na druhou, vyzkoušely plovací pomůcky a zahrály si na princezny a prince při převážení na molitanové desce přes celý bazén. Dovádění ve vodě zakončily klouzačkou, ze které se mohli dobrovolníci vrhnout rovnou do vody. Ve vířivce si děti pohrály s hračkami a poseděly v bublinkách a v páře si na sebe zase posvítily barevnými světýlky. Děti byly po celou dobu moc šikovné a paní lektorka je stále chválila.

Mobilní planetarium

Ve školce na děti čekalo překvapení v podobě mobilního planetária. Ve třídě se objevil obrovský nafukovací stan, ve kterém na děti čekaly polštářky. Jakmile se děti uvelebily, rozprostřela se nad nimi obloha plná hvězd. Na kouzelné obloze mohly děti shlédnout pohádku „Jak Měsíc putoval ke Slunci“.

Lyžování

Děti z naší školky se tento týden účastnily lyžařského výcviku. Každé ráno na děti čekal autobus, se kterým se vypravily za tolik očekávaným sněhem. Pod kopcem si rozcvičily svá tělíčka, aby byla připravena na lyžařský výcvik. Instruktoři děti učili, jak se bezpečně chovat na sjezdovce, používat vlek a správný postoj při sjíždění kopce. Na konci lyžařského týdne čekalo na děti soutěžení a odměny. Každý si domů odnesl medaili a diplom za skvělé výkony na sjezdovce.

Advent

Blíží se období Vánoc a také první adventní neděle. Paní učitelky si pro děti připravily zajímavosti a vyprávění o adventu. Co to adventní čas je, jak ho prožíváme a jaké dodržujeme zvyky. Jako každý rok, i letos si děti vyrobily vlastní adventní věnce. Samy si je ozdobilya použily i dekorace, které si samy vyrobily. Nakonec děti přidaly svíčky a moc se těší, až si první svíčku v pondělí zapálí. Autor: Kristýna Tvrdá

Hasiči

Za dětmi do školky přijeli hasiči. Děti měly možnost prohlédnout si hasičské auto, výzbroj a na vlastní kůži si vyzkoušely hasit hasičskou stříkačkou. Hasiči dětem vysvětlili, jak fungují všechny přístroje, které ve voze mají a jak se chovat v případě požáru. Návštěva byla pro děti natolik zajímavá, že nechtěly hasiče pustit zpět na základnu.

Muzikoterapie

Tento týden se školkou ozývalo dunění bubínků a klepání dřívek. Za dětmi přijela paní, která se zabývá muzikoterapií. Přivezla dětem ukázat hudební nástroje a jejich vliv na lidský organismus. Děti si mohly vyzkoušet účinky bubínků na vlastní kůži. Paní instruktorka obcházela všechny děti a na záda jim přikládala buben, do kterého jemně bouchala. Po hodině veselého ťukání, bubnování a štěrkání následovala relaxace za zvuků xylofonu.

Pyžamková párty

V pátek se ve školce konala „Pyžamková party s medvídkem Pú“. V pátek se ve školce konala „Pyžamková party s medvídkem Pú“. 1.12.2014/Akce/Edin Edit edin_pyzamova_party-7 Paní učitelky dětem zazpívaly krásnou ukolébavku, při které děti relaxovaly se svým oblíbeným plyšákem, nebo polštářkem. Poté tety rozdaly popcorn a četla se pohádka o Medvídku Pú. Pohádka se všem moc líbila a po popcornu se jen zaprášilo. Nakonec jsme si zahráli hru „schovku plyšáčků“ a celou party jsme zakončili pořádnou diskotékou. Autor: Kristýna Tvrdá

Narozeniny paní ředitelky

V pondělí slavila paní ředitelka narozeniny a připravila dětem obrovské překvapení. Na zahradě na ně čekal skákací hrad ve tvaru tygra. Děti se nemohly dočkat, až si v něm zařádí. Proto rychle popřály paní ředitelce a předaly jí dárečky, a pak už radostně pozorovaly nafukování hradu, aby mohla začít zábava. Děti s nadšením skákaly a běhaly a na tvářích jim hrál úsměv. Děti, které zrovna neřádily v hradu, pozorovaly přírodu, stavěly bábovičky a pobíhaly na zahradě. Radost a smích se nesl celou zahradou.

Michalčino vítězství v soutěži Sing a Song

Naše školička slavila úspěch. Zúčastnili jsme se třetího ročníku celostátní soutěže Sing a Song. Soutěž byla určena pro děti od 3 do 12 let, které měly zazpívat anglickou písničku. Soutěžilo se v několika kategoriích a hlavní výhrou byl tablet. V kategorii jednotlivců vyhrála 1. místo naše Michalka, s písničkou „Old MacDonald Had a Farm“. V úterý se konalo slavnostní předávání cen. Michalka dostala od pořadatele soutěže tablet, který jí spolu s dalšími cenami předala paní ředitelka.

Závěrečná besídka s Dádou

V pátek 25. 7. 2014 se v Domě kultury Akord konala závěrečná besídka. Děti si pro rodiče připravily básničky a písničky, které jim přednesly a zazpívaly, jako opravdoví herci a zpěvačky, u mikrofonu. Vystoupení dětí mělo velký úspěch a rodiče na ně byli právem pyšní! Paní ředitelka se po vystoupení dětí ujala slavnostního pasování prvňáčků a zároveň přivítala budoucí předškoláky. Po besídce vystoupila Dáda Patrasová. Děti si show s Dádou moc užily. Zatančily si a zazpívaly s žížalou Julií, kosem Oskárkem, kuřátky a zasoutěžily si o krásné ceny. Děkujeme za přízeň v letošním školním roce, přejeme příjemné prožití letních prázdnin a těšíme se na shledanou v září. Tým školky

Jak se u nás tvoří

Připravili jsme pro Vás ukázku z výtvarné tvorby našich dětí. Včeličky se k tvoření inspirovaly lesem a houbami. Děti dostaly papíry, na které štětcem nanášely vodu a na mokrý papír pak skládaly růžový a hnědý krepový papír, aby vznikl rozpitý efekt. Nakonec už jen zbývalo z připravených pláten vystřihnout barevné hříbky. Motýlci si donesli z procházky listí, žaludy, květinky a šípky. Každý motýlek dostal svou vlastní bramboru, kterou si mohl vyzdobit podle vlastní fantazie a vzniklého skřítka si i pojmenovat. Ve třídě tak teď máme skřítka Danečka, Ježulína, Dubínka, Picholína a Lišku, kteří dávají pozor na děti. U Tučňáčků si děti povídaly o zahrádce, co všechno na ní roste a kdo na tu dobrotu zahradníkům chodí. Děti zjistily, že mrkvičku má tuze rád zajíček, salát zase housenka a brambory myšička. Pro lepší zapamatování si děti vybarvily obrázek se zeleninou a zvířátky, které ji mlsají. Na Šmoulíky čekalo ve třídě překvapení, ovocný a zeleninový koš. Děti si pečlivě prohlédly všechnu zeleninu a ovoce. Obzvláště pak jablíčka, která si namalovaly vodovými barvami a pověsily na strom ve třídě a malá rozkrojená jablíčka dětem posloužila jako razítka, kterými ozdobily své výkresy.

Výuka angličtiny u nás

Angličtina u nás ve školce probíhá hravou formou. Děti si užívají spoustu zábavy a přitom se učí. Tento týden si děti v hodinách angličtiny zahrály na zvířátka, zazpívaly a zacvičily. V každé třídě pojal rodilý mluvčí výuku originálně. U Motýlků si děti zopakovaly barvy a čísla pomocí dřevěných hodin. Tučňáčci si pro změnu zopakovaly barvičky s pomocí plyšových zvířátek a u Včeliček si děti stavěly z barevných dřevěných bloků cestičky.

Klauni

V pondělí jsme ve školce měli návštěvu. Za dětmi se přijeli podívat klauni. Přivezli s sebou spoustu zábavy a hudební nástroje, na které si s dětmi zahráli. Všichni muzikanti byli moc šikovní a vysloužili si od klaunů pochvalu a odměnu, vyrobenou z nafukovacích balónků. Posledním trikem klaunů byla proměna rodilého mluvčího Karla v jednoho z nich. Oblékli mu vestu, nasadili mu nos a nechali ho žonglovat s talíři. Za odvahu si Karl vysloužil balónkovou čepici. Dětem se představení moc líbilo a už se těší, až za nimi klauni opět přijedou.

Patričkovy narozeniny

Páteční dopoledne bylo plné dobrot a zábavy. Děti slavily Patričkovy narozeniny. Během přípitku si všechny děti s šampaňským ťukali se slovy: „Na zdraví. Na Patrika“. Do dortu se jako vždy všichni pustili s chutí a olizovali se až za ušima. Gratulování si tentokrát děti zpestřili objímáním. Buď děti objaly Patrika, nebo on je, záleželo na tom, kdo byl rychlejší. Patriček si rozbalil dárečky a začala zábava. Děti tančily a zpívaly, honily po třídě barevné bublinky z bublifuku, a kdyby to šlo, slavily by až do odpoledne.

Z každé třídy kousek

Paní učitelka ze třídy Šmoulíků si s dětmi povídala o zdravém jídle, kdo má co rád a co by nemělo chybět v žádném jídelníčku. Děti si vytvořily své vlastní talíře plné potravin, které jim nejvíce chutnají, a protože mají děti rády kreslení a barvičky, ozdobily si hotové talířky krásnými obrázky. Tučňáčci se věnovali ptáčkům, kteří odlétají do teplých krajin a tomu, jak se postarat o ty, kteří tady zůstávají přes zimu. Paní učitelka přinesla budku, do které děti vyráběly ptáčky a nasypaly jim tam samé dobroty a aby vlaštovky, které na zimu odlétají, doletěly zdárně až do cíle, vybarvily jim děti křidélka vlastními prstíky. Ve třídě Motýlků se to hemžilo dráčky. Létali po třídě sem a tam, a aby se neunavili, na chvíli si lehli, odpočinuli si a přemístili se ke stolečku. U stolečku si děti mohly vybrat mezi kreslením dračího vejce nebo dračích zoubků. V obou případech paní učitelka ukázala dětem, jak správně držet tužku a jak při kreslení postupovat. Pro třídu Včeliček si paní učitelka připravila překvapení, které vonělo po celé školce. Děti se dozvěděly o sklízení brambor a jejich využití v kuchyni. Povídaly si, o tom, že se brambory pečou v ohni, že z nich maminka může uvařit bramboračku nebo usmažit bramboráčky. A právě bramboráčky, byly to voňavé překvapení, které pro děti paní učitelka měla. Všichni měli z té dobroty mastné pusinky a žízeň, kterou zahnali připraveným čajem.

Halloween

Měsíc říjen jsme ve školce zakončili oslavou Halloweenu. Všude se to hemžilo strašidly, dýněmi a čarodějnicemi.Děti si pro rodiče připravily písničky a básničky a ukázaly jim, co všechno s učitelkami vyráběly. Paní učitelka Maruška pozvala rodiče s dětmi do své čarodějnické laboratoře a předvedla všem svá tajná kouzla. Během strašidelného odpoledne si mohly děti i rodiče pochutnat na připraveném občerstvení a osvěžit se ovocným drinkem.

Návštěva pana Holby a jeho vodícího pejska Pedra

V úterý nás navštívil pan Holba se svým vodícím pejskem. Děti překvapilo, jak je pejsek veliký, ale nebály se. Naopak si Pedra každý pohladil. Spolu se svým pánem nám ukázal, že umí podat předmět, který upadne, pozná levou i pravou stranu, ví, kde má své místo. Ukázali jsme si, jak správně doprovázet nevidomého, jak je těžké chodit bez koukání, jak nevidomý pozná, že má plný hrneček, jak se chodí společně s pejskem a kočárkem. Děti měly za úkol rozpoznávat kamarády v masce, jakápak to jsou zvířátka a také odpovídaly na různé otázky k tématu. Děti pozorně poslouchaly a celkově se jim přednáška líbila. Už se těší na další návštěvu pana Holby a Pedra. Autor: Bc. Marie Nevludová

ana de armes nude scene naked pn the beach pornsexnxx.net naruto x kushina porn milly bobby brown porn, how to finger a girl bryan silva gay porn pornoespresso.net sei dorei gakuen 2 stepdaughter and dad porn