První dny ve školce


První dny se děti seznamovaly s novým vybavením tříd, pravidly školky a s novými kamarády. Od letošního školního roku máme ve třídách také nové zvířecí kamarády – osmáky, morčátko, želvičky a africké šneky. Děti mají z nových přírůstků velkou radost.

Veverky

Děti se seznamovaly s naší třídou, která je celá nová. Společně jsme si ukázali, kde co máme, přivítali jsme dva nové kamarády a pro děti bylo připraveno velké překvapení, dva afričtí šneci, kteří nám nyní dělají společnost ve třídě. Šnekům jsme připravili jejich nový domeček a Sofinka a Terezka donesly šnečkům salát a okurky. Povídali jsme si o prázdninách, kde děti byly a jak vše prožily. Naučili jsme se básničku a písničku, vesele dováděli u rozcvičky, v centru Ateliér děti namalovaly svou postavičku, vyzkoušely si práci s plastelínou a modelovaly šneky. V centru Her děti stavěly školku, ale také poznávaly písmenka a vytleskavaly jména kamarádů. Počasí nám přá, tak jsme před školkou kreslili křídami, jezdili na motorkách, skákali panáka s kamarády. Týden byl velice pestrý a už se těšíme na ten další, co vše přinese. Všechny děti chválím za plnění ranního úkolů a děkuji rodičům za účast. Děti se vždy těší, co bude následující den. Tak s chutí do toho. :-)

Autor: Blanka Bůžková

 

Broučci

S Broučky jsme si opakovali školková pravidla, učili se značky své i kamarádů, procvičili jsme si jména našich kamarádů. V Ateliéru jsme vyrobili horkovzdušný balon a lodičku. Seznámili jsme se s našim novým morčátkem. Povídali si, co všechno potřebuje a vybrali jsme mu jméno – Maronáček. Zpočátku byl Maronáček plachý, ale ke konci týdne jsme si ho už všichni pohladili. Nechyběly ani procházky v okolí školky a dovádění na zahradě.

Auto: Bc. Dominika Bieleszová

 

Koťátka

Začátkem týdne jsme se naučili novou říkanku, pomocí které se každé ráno svoláváme, abychom mohli začít nový den. Rovněž jsme se naučili pracovat s našim kalendářem, který nám pomáhá určovat den, datum a počasí. Zároveň nás upozorňuje na nadcházející akce, na které se společně těšíme. Zopakovali jsme si svá jména, značky, ale i pravidla, která ve školce dodržujeme. V Ateliéru jsme si namalovali panáčka pomocí otisku vlastní ruky, a vybarvili počáteční písmeno svého jména. Ve čtvrtek jsme se vydali na exkurzi po celé školce, a zároveň jsme se seznámili s našimi novými přírustky – osmáky, morčetem a hlemýždi. Každý z nás dostal nové jméno. A tak se z paní učitelky Andrei stal Andreasaurus – celá třída se proměnila v dinosauří doupě. Na procházkách jsme pozorovali měnící se přírodu. Zjistili jsme, že se nám již blíží podzim, jelikož některé listy už začínají žloutnout a opadávat. Venku jsme si  zaskákali panáka, zazávodili v běhu, ale i zazpívali novou písničku „Slzičky“.

Autor: Andrea Hrankayová DiS.

 

Krtečci

Tento týden proběhl pro Krtečky ve znamení seznamování. Seznamovali jsme se s novými kamarády ze třídy, hrou procvičovali naše značky a učili se důležitá pravidla ve školce a třídě, aby se nám tady společně líbilo. Prozkoumali jsme i tělocvičnu, kde jsme si krásně vyhráli. Během týdne jsme mezi sebe přijali dvě nové kamarádky Fifi a Lili a povídali si o tom, co tyhle samičky Osmáka Degu mají a nemají rády. V centru Ateliér jsem si vyrobili pomocí obtisků dlaní strom kamarádství, kterým jsme si vyzdobili naši třídu a i parkoviště před školkou jsme pomocí kříd vylepšili barevnými obrázky.

Autor: Bc. Veronika Masná

 

Žabičky

Děti se seznamovaly s prostředím školky, se svými značkami a třídními pravidly. Chlapce zaujaly velké molitanové kostky a dřevěné koleje, děvčata „vařila“ v kuchyňce a hrála si s panenkami. Děti bavila hra „Na doktora“. Naučili jsme se uvítací říkanku „Naše třída Žabiček“, zahráli jsme si hru „Autobus, trolejbus“ a kutáleli jsem  s malými míčky. Ve třídě máme nová zvířátka – šneky africké. Děti šneky pozorovaly,dávaly jim okurku a salátek, kropily hlínu vodou. Dále se děti seznamovaly se zahradou, klouzaly se, prolézaly,

stavěly „jeskyně“ z kamínků a „domečky“ z kamínků a klacíků.

Autor: Bc. Anna Jančíková

 

Sovičky

Tento týden začaly Sovičky s pohádkou o tom, Jak šel medvídek do školky. Říkali jsme si, co všechno medvídek do školky potřeboval a koho ve školce potkal. Zahráli jsme si hru se jmény a taky se značkami. Děti byly moc šikovné a už si pamatují skoro všechny značky kamarádů. Ve středu jsme si vytvořili třídní tablo. Na velký papír jsme obtiskovali své ruce namočené v barvě. U této aktivity jsme se s dětmi moc nasmáli. Do obtisknutých dlaní na papíře jsme si potom odpoledne nalepili své fotky. Naše tablo si vyvěsíme na viditelné místo, aby všichni poznali, kdo chodí do třídy Soviček. Ke konci týdne k nám do Soviček přišel nový kamarád. Jmenuje se Tommy a je to naše vodní želvička. Děti si Tommy moc oblíbily a slíbily, že se o ní budou dobře starat.

Autor: Denisa Sedláčková

 

Motýlci

S Motýlky jsme se seznamovali s pravidly školky a centry aktivit. Na nástěnce na nás čekala připravená písnička o ročních obdobích, kterou jsme si zkusili zazpívat a také doprovodit na Orffovy nástroje. Ráno, po společném přivítání, jsme si společně určili počasí, den v týdnu a roční období. Poté jsme si sdělili zážitky z prázdnin. Seznamovali jsme se s názvy geometrických tvarů a s barvami, které jsme hledali ve třídě. V Ateliéru jsme kreslili zážitky z prázdnin a společně jsme si zopakovali, jaká máme pravidla. V centru Pohyb a kostky jsme si postavili naši školku, v centru Písek jsme si zkusili obtiskovat ruce a kreslit do písku počáteční písmeno našich jmen a v centru Voda jsme si zkusili přelévat vodu z kelímku do kelímku tak, aby se ani kapka nevylila. V angličtině nám pan učitel Karl ukázal, jak se správně představit a podat ruku, zpívali jsme anglické písničky a na obrázcích si ukazovali různé druhy nápojů. Seznámili jsme se také s novou paní učitelkou angličtiny Ally. Pobyt venku jsme strávili v parku, který jsme si prošli a nakonec jsme se zastavili u altánku, kde jsme si hráli a sbírali žaludy. Nechyběly ani hrátky na školní zahradě, kde jsme si hráli na klouzačce, prolézačkách a pískovišti.

Autor: Bc. Lucie Šafaříková