Předvánoční čas


Vánoce u Veverek Ve třídě Veverek nastal dlouho očekávaný vánoční čas, kdy pod stromečkem byly připraveny dárky a každý s velkým překvapením čekal, který dárek dostane.Děti měly z dárečků velkou radost, ukazovaly je kamarádům a dokonce jsme porovnávali dárky, protože každý byl jinak veliký. S dětmi jsme si zazpívali koledy a ochutnali vánoční cukroví, které nám maminky přinesly. Tímto chci poděkovat mamince od Sofinky, Petříka,Terezky, Davídka a Míši za výborné vánoční cukroví, které provonělo celou třídou. Ochutnali jsme i Stellinčinu zasněženou perníkovou chaloupku. Děti si pro maminky vyrobily vánoční přání a nakreslily si dárky, které si přejí do Ježíškova dopisu. Všichni jsme se společně rozloučili, popřáli si krásné vánoce a v lednu opět ve třídě Veverek.

Autor: Blanka Bůžková

Vánoce u Broučků V tomto krátkém a posledním týdnu v roce 2015 jsme se ve třídě Broučků naučili novou vánoční písničku a básničku a zahráli jsme si také na Orffovy hudební nástroje. V dalším dni nás ve školce navštívil Ježíšek a pro každého zde nechal dáreček. Děti si dárečky nadšeně rozbalily a poté jsme ochutnali některé druhy cukroví a perníčky. Všichni jsme si popřáli šťastné a veselé vánoce a spoustu pohody v novém roce a rozloučili jsme se.

Autor: Bc. Dominika Bieleszová

Koťátka a Vánoce

V tomto týdnu jsme měli jen dva dny, které jsme si společně pěkně užili. Zpívali jsme vánoční koledy, bavili se o tom, co si kdo od Ježíška nejvíce přeje, taky o tom, jak slavíme Vánoce… Zahráli jsme si spoustu pohybových her, každý z dětí si sám jednu vybral. No a protože to byl čas Vánoc, o kterém si máme plnit svá přání, tak si děti mohly pěkně pohrát s hračkami, které si vybrali.

Autor: Denisa Slačíková

Žabičky zdobily strom jídlem pro zvířátka v nedalekém parku Žabičky se rozhodly, že udělají radost před vánocemi zvířátkům, aby se také měly dobře a neměly hlad. Vypravili jsme se tedy do parku, který sousedí s naší mateřskou školou a tam hledali strom, ze kterého se všechny zvířátka dobře najedí. Jak jsme spatřili ten pravý, nemeškali jsme  a ihned se pustili do zdobení mrkvičkami pro zajíčky, lískovými oříšky pro veverky a pod stromeček jsme nasypaly semínka pro ptáčky. Společně se Žabičky radovaly z toho, jak budou zvířátka šťastná, až také něco najdou pod stromečkem.

Autor: MgA., Bc. Jana Jendryková
Vánoční čas u Soviček

Se Sovičkami jsme si poslední dny pořádně užili. Zpívali jsme koledy, povídali si o Vánocích a o tom, jak se narodil v Betlémě Ježíšek. Poslední den jsme si rozdali dárečky a popřáli si šťastné a veselé.

Autor: Denisa Sedláčková