Hurá do Afriky


Hurá do Afriky za zvířátky

 

Blíží se nám konec školního roku a závěrečná besídka na téma safari, proto je název posledního tématu „Hurá do Afriky za zvířátky“.

 

Šmoulíci

Dětem jsem ukázala mapu Afriky a společně jsme si ukázali africký kontinent, řeky, jezera, pouště. Děti se naučily africký pozdrav „JAMBO“. Povídali jsme si, která zvířátka žijí v Africe a děti si prohlížely knížky se zvířátky. Pomocí deky jsme si postavili Afriku a kolem jsme dali zvířátka a každý si vybral zvířátko a popsal jej. Děti si vymalovaly africkou mapu a moc se jím líbila. Petřík a Saša si donesli zvířátka a ukázaly je dětem a společně je dali na naší deku. Dětem jsem přinesla masku v podobě lišky. Maska děti ohromila a všechny si jí chtěly vyzkoušet. Děti si také vyzkoušely, že africké kaktusy jsou pichlavé. Téma jsme ukončili bubnováním na bubínek a zpíváním africké písničky. Každý si také vyzkoušel africký talisman.

 

Tučňáčci

Ve třídě Tučňáčků jsme si na globusu ukázali, kde je Česká republika, kde je Afrika a jak se tam dostaneme. Děti se seznámily se základními africkými zvířátky, pověděli jsme si, jak zvířátka vypadají, co jedí a jak žijí. Děti rozmístily zvířátka po třídě a postupně přiřadily hladové opičce banány, lvovi maso a hrochovi či slonovi keře a trávu. Další den jsme si vysvětlili, co je to stopa a ukázali jsme si, jaké stopy zvířátka mají. Poté jsme z písku vytvářeli otisky stop zvířat. Zlobivá opička ukradla lvovi peněženku, tak jsme hledali její obsah v písku, abychom penízky lvovi vrátili a z vlny jsme lepili hrochovi kůži.

 

Motýlci

Tento týden se s dětmi připravujeme na závěrečnou besídku. Protože téma besídky je safari, s dětmi jsme si povídali o Africe a zvířátkách, která tam žijí. Seznámili jsme se s tímto kontinentem, povídali si o podmínkách a přírodě. Zopakovali jsme si poznatky o afrických zvířatech a zahráli si na ně. Dětem se téma líbilo a těšíme se na naše vystoupení!

 

Včeličky

Předposlední týden jsme se Včeličkami probírali africké safari. Celoškolkové téma jsme si moc užili. Hráli jsme si na zvířátka, zkoušeli kostýmy, malovali jsme si na tvář. Děti si prohlídly tematické obrázky a videa, poslouchali jsme zvuky afrických zvířat. Samozřejmě jsme se pilně připravovali na divokou safari besídku.

Autor: Tým školky