Plavání s žabičkou – 10. lekce


V pátek jsme se s dětmi naposled vydali do FRY RELAX ve Fryčovicích. Paní trenérka už s velkou radostí očekávala děti a připravovala je na poslední lekci, která byla v podobě závodů. Děti měly velkou radost z přítomnosti svých rodičů a myslím, že i rodiče byli spokojení, co vše jejich děti zvládly. Tímto bych chtěla poděkovat rodičům za účast na plaveckém výcviku a za podporu dětí.

Tak nám nastal očekávaný den, kdy děti předvedly svým rodičům, co vše se naučily na hodinách plávání. Děti se na úvod pozdravily svým žabičkovým pozdravem a pak už HUP do bazénu, který celý přeplavaly, a na konci je čekala skluzavka, po které se děti sklouzly. Děti závodily, kdo dřív doplave na druhou stranu bazénu. Měly své destičky, na kterých také vozily své zvířátko, které pak nalepily na stěnu. Paní trenérka pustila také vodní chrlič, pod kterým děti přeplavaly v zástupu jako mašinka. Děti proplavaly bránou za doprovodu básničky „Zlatá brána“. Děti závodily s velkým nadšením a každý se snažil ukázat, jaký je s vodou kamarád. Vůbec nikdo se vody nebál. Foukání do vody, kopání nožičkami a také dělání srdíček, každý uměl na výbornou.

Na závěr se děti rozloučily s paní trenérkou a šly se vyhřát do whirpoolu, kde se děti ještě vydováděly a pak už následovala vyhřátá sauna. Děti odjížděly s velkým zážitkem a budeme se těšit na další takovou plaveckou akci.

Autor: Blanka Bůžková