Čistota je zdraví půl (hygiena těla i prostředí)


"Čistím zuby, řízy, řízy, ať jsou bílé jako břízy, ať jsou bílé jako sníh, ať má každý radost z nich."

S touto básničkou jsme čistili zoubky pusince na obrázku a Deriček a Natálka se při malování zubili i s obrázkem. Při zpívání písničky k tématu Pavlínka pomáhala s doprovodem a brnkala na kytaru na svých šatičkách. Natálka a Lukášek se krásně doplňovali při třídění kontrastních obrázků. Patriček nám bezchybně pomáhal s tříděním předmětů, které se při péči o tělo používají, a které ne. Nejveselejší ze všeho, co nás v tomto týdnu potkalo, bylo chytání bublinek ve vzduchu i na papíru.
Protože bylo v předchozích týdnech málo sněhu, vynahradili jsme si dovádění v bílé nadílce během vycházek až teď. Pavlínka s Natálkou a Lukáškem nosili sníh na hromádku, ze které jsme si udělali iglú. Patriček hromádku pečlivě uplácával. Martínek s Deričkem a Macíkem se přičinili při stavbě malého sněhuláka, ale až potom, co se pořádně vyváleli ve sněhu a užili si koulování. Smíchem se otřásal celý les, když jsme se klouzali na igelitových taškách.
Tento týden byl opravdu nabitý vším možným, ale „sladkým“ středem týdne bylo zdobení dortu k soutěži Ollies. Děti připichovaly květy na dort, ze kterého by si nejraději kousek ulouply a ochutnaly.

Autor: Bc. Marie Nevludová